Large Class Girls' Championship

WillowBrook Golf Club (Manchester, Tenn.)
October 15-16, 2019

Tee Times/Pairings

Round 2

Grp Time Tee Player (School)
1 8a 1 Lexanne Halama
Farragut
Sophia Dipaolo
Franklin
Lynn Lim
Station Camp
Madeline Simcox
Tennessee
2 8:10a 1 Aynsleigh Martin
Farragut
Isabella Griggs
Franklin
Lilly Bloodworth
Station Camp
Isabella Adkins
Tennessee
3 8:20a 1 Lindsay Ott
Farragut
Mary Sheffield Akers
Franklin
Noelia Adkins
Tennessee
4 8:30a 1 Anna Chew
DeKalb Co. (IND)
Shelly Jang
Ravenwood (IND)
Kendall Maynard
Clarksville (IND)
Sadie Pan
Rossview (IND)
5 8:40a 1 Kara Carter
Sullivan South (IND)
McKinley Cunningham
Clarksville (IND)
Ainsley Simms
Maryville (IND)
Isabella Van der Biest
Dobyns Bennett (IND)
6 8:50a 1 Gigi Powers
Brentwood (IND)
Taylor Qualls
Independence (IND)
Neely Yates
Grainger (IND)
Shanna Lyle
Collierville (IND)
15 8a 10 Hannah Nall
Cleveland
Kimberly Tsai
Houston
Cameron Patrick
South Gibson
Ava Catherine Banks
Tullahoma
16 8:10a 10 Ellie Mills
Cleveland
Anna Bebawy
Houston
Langston Patrick
South Gibson
Mallory Tevrucht
Tullahoma
17 8:20a 10 Emma Crouch
Cleveland
Lilly Kate Stickles
Houston
Emma Butler
South Gibson
Grace Hicks
Tullahoma
18 8:30a 10 Madison Atchley
Maryville (IND)
Emma Clonan
Oakland (IND)
Erin Welch
Dyersburg (IND)
Braedyn Blake
Collierville (IND)
19 8:40a 10 Bevin Harrill
Maryville (IND)
Emma Rochelle
Lawrence Co. (IND)
Macy Moses
Sequoyah (IND)
Maria Kubo
Munford (IND)
20 8:50a 10 Rachel Chan
Murfreesboro Central (IND)
Haley Moore
McNairy Central (IND)
Cecily Berry
Collierville (IND)
Zoey Budzilek
Livingston Academy (IND)

Round 1

Grp Time Tee Player (School)
1 8a 1 Lexanne Halama
Farragut
Kimberly Tsai
Houston
Lilly Bloodworth
Station Camp
Isabella Adkins
Tennessee
2 8:10a 1 Aynsleigh Martin
Farragut
Anna Bebawy
Houston
Lynn Lim
Station Camp
Noelia Adkins
Tennessee
3 8:20a 1 Lindsay Ott
Farragut
Lilly Kate Stickles
Houston
Madeline Simcox
Tennessee
4 8:30a 1 Anna Chew
DeKalb Co. (IND)
Isabella Van der Biest
Dobyns Bennett (IND)
McKinley Cunningham
Clarksville (IND)
Shelly Jang
Ravenwood (IND)
5 8:40a 1 Kendall Maynard
Clarksville (IND)
Kara Carter
Sullivan South (IND)
Sadie Pan
Rossview (IND)
Macy Moses
Sequoyah (IND)
6 8:50a 1 Zoey Budzilek
Livingston Academy (IND)
Gigi Powers
Brentwood (IND)
Taylor Qualls
Independence (IND)
Emma Rochelle
Lawrence Co. (IND)
15 8a 10 Hannah Nall
Cleveland
Sophia Dipaolo
Franklin
Langston Patrick
South Gibson
Mallory Tevrucht
Tullahoma
16 8:10a 10 Ellie Mills
Cleveland
Isabella Griggs
Franklin
Cameron Patrick
South Gibson
Grace Hicks
Tullahoma
17 8:20a 10 Emma Crouch
Cleveland
Mary Sheffield Akers
Franklin
Emma Butler
South Gibson
Ava Catherine Banks
Tullahoma
18 8:30a 10 Ainsley Simms
Maryville (IND)
Neely Yates
Grainger (IND)
Braedyn Blake
Collierville (IND)
Erin Welch
Dyersburg (IND)
19 8:40a 10 Shanna Lyle
Collierville (IND)
Madison Atchley
Maryville (IND)
Rachel Chan
Murfreesboro Central (IND)
Emma Clonan
Oakland (IND)
20 8:50a 10 Cecily Berry
Collierville (IND)
Bevin Harrill
Maryville (IND)
Haley Moore
McNairy Central (IND)
Maria Kubo
Munford (IND)