2020 Large Class Boys' Championship

WillowBrook Golf Club (Manchester, Tenn.)
October 6-7, 2020

Tee Times/Pairings

Round 2

Grp Time Tee Player (School)
1 8a 1 Samuel Montgomery
Cookeville
Owen Queener
Farragut
Tyler Pitt
Greenbrier
Greyson Hurst
Ravenwood
2 8:10a 1 Jakob Smith
Cookeville
Connor Price
Farragut
Nathan Meals
Greenbrier
Michael Hake
Ravenwood
3 8:20a 1 Luke Caldwell
Cookeville
Aaron Rinehart
Farragut
Carson Davenport
Greenbrier
Colin Alexander
Ravenwood
4 8:30a 1 Seth Clayton
Cookeville
Brady Harville
Farragut
Connor Davenport
Greenbrier
Collier Thompson
Ravenwood
5 8:40a 1 Joseph Agee
Cookeville
Lance Simpson
Farragut
Tyler Williamson
Greenbrier
Connor Caparos
Ravenwood
6 8:50a 1 Jon Wes Lovelace
Volunteer (IND)
Tyler Boshaw
Collierville (IND)
Hayden Ledbetter
Livingston Academy (IND)
David Bates
Campbell Co. (IND)
7 9a 1 John Cheek
Science Hill (IND)
Andrew Westmoreland
Hardin Co. (IND)
Cameron Tankersley
Dickson Co. (IND)
Carson Kammann
Knoxville West (IND)
8 9:10a 1 Jackson Herrington
Dickson Co. (IND)
Lofton McRee
Blackman (IND)
Colton Werner
Gallatin (IND)
Aidan Baker
Clarksville (IND)
15 8a 10 Logan Clark
Crockett Co.
Ethan Lawson
Dobyns Bennett
Taylor Stevenson
Houston
James Youmans
Oakland
16 8:10a 10 J.J. Zimmer
Crockett Co.
Taylor Kilgore
Dobyns Bennett
Davis Byrd
Houston
Jordan Phillips
Oakland
17 8:20a 10 Ashton Elmore
Crockett Co.
Sam Barbour
Dobyns Bennett
Zach Olsen
Houston
Carter Stephens
Oakland
18 8:30a 10 Cash Piatt
Crockett Co.
William Karst
Dobyns Bennett
Jackson McCommon
Houston
Jake Garland
Oakland
19 8:40a 10 Gray Campbell
Crockett Co.
Zac Fletcher
Dobyns Bennett
Matt Nicell
Houston
Garrett Chumley
Oakland
20 8:50a 10 Matthew Westmoreland
Hardin Co. (IND)
Isaac Meador
Macon Co. (IND)
Robert Daniel
Collierville (IND)
Ashton Stone
Siegel (IND)
21 9a 10 Ben Shelton
Dyer Co. (IND)
Troup Wallace
Brentwood (IND)
Eli White
Lawrence Co. (IND)
Kaiser Godinez
Collierville (IND)
22 9:10a 10 Jarrett Glass
White Co. (IND)
John McKenzie
Bradley Central (IND)
Jaden Morrell
Bearden (IND)
Jack Tickle
Tennessee (IND)

Round 1

Grp Time Tee Player (School)
1 8a 1 William Karst
Dobyns Bennett
Aaron Rinehart
Farragut
Eric Webb
Houston
Collier Thompson
Ravenwood
2 8:10a 1 Sam Barbour
Dobyns Bennett
Brady Harville
Farragut
Davis Byrd
Houston
Colin Alexander
Ravenwood
3 8:20a 1 Ethan Lawson
Dobyns Bennett
Connor Price
Farragut
Jackson McCommon
Houston
Connor Caparos
Ravenwood
4 8:30a 1 Zac Fletcher
Dobyns Bennett
Owen Queener
Farragut
Zach Olsen
Houston
Michael Hake
Ravenwood
5 8:40a 1 Taylor Kilgore
Dobyns Bennett
Lance Simpson
Farragut
Matt Nicell
Houston
Greyson Hurst
Ravenwood
6 8:50a 1 Isaac Meador
Macon Co. (IND)
John McKenzie
Bradley Central (IND)
John Cheek
Science Hill (IND)
Tyler Boshaw
Collierville (IND)
7 9a 1 Jackson Herrington
Dickson Co. (IND)
Carson Kammann
Knoxville West (IND)
Troup Wallace
Brentwood (IND)
Jack Tickle
Tennessee (IND)
8 9:10a 1 Cameron Tankersley
Dickson Co. (IND)
Jaden Morrell
Bearden (IND)
Jon Wes Lovelace
Volunteer (IND)
Jarrett Glass
White Co. (IND)
15 8a 10 Samuel Montgomery
Cookeville
Logan Clark
Crockett Co.
Tyler Pitt
Greenbrier
James Youmans
Oakland
16 8:10a 10 Seth Clayton
Cookeville
Ashton Elmore
Crockett Co.
Nathan Meals
Greenbrier
Jordan Phillips
Oakland
17 8:20a 10 Jakob Smith
Cookeville
Cash Piatt
Crockett Co.
Carson Davenport
Greenbrier
Jake Garland
Oakland
18 8:30a 10 Joseph Agee
Cookeville
Gray Campbell
Crockett Co.
Connor Davenport
Greenbrier
Carter Stephens
Oakland
19 8:40a 10 Luke Caldwell
Cookeville
J.J. Zimmer
Crockett Co.
Tyler Williamson
Greenbrier
Garrett Chumley
Oakland
20 8:50a 10 Eli White
Lawrence Co. (IND)
Ashton Stone
Siegel (IND)
Ben Shelton
Dyer Co. (IND)
Matthew Westmoreland
Hardin Co. (IND)
21 9a 10 Colton Werner
Gallatin (IND)
Hayden Ledbetter
Livingston Academy (IND)
Kaiser Godinez
Collierville (IND)
Andrew Westmoreland
Hardin Co. (IND)
22 9:10a 10 David Bates
Campbell Co. (IND)
Aidan Baker
Clarksville (IND)
Lofton McRee
Blackman (IND)
Robert Daniel
Collierville (IND)